Izzini, dari, ietekmē

Izzini, dari, ietekmē

Saldus pamatskola uzsāk īstenot Izglītības attīstības centra (IAC) projektu “Izzini, dari, ietekmē!”  (IzDarI), projekta Nr.2020.LV/NVOF/MAC/002/11, kuru finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projekta norises laiks no 2020.gada 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

Projekta mērķis ir sekmēt dažādu iedzīvotāju grupu ilgtspējīgu pilsonisko līdziesaisti un sadarbību, īstenojot pilsoniskās līdzdalības un izglītības aktivitātes par demokrātiskām vērtībām, cilvēktiesībām un starpkultūru dialogu.

Līdzdalībai projektā ir apstiprinātas 12 izglītības iestāžu veidotas komandas:

Baltinavas vidusskola
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
Gulbenes 2. vidusskola
Ilūkstes Raiņa vidusskola
Jaunogres vidusskola
Liepājas Liedaga vidusskola
Liepājas Raiņa 6. vidusskola
Līvānu 1. vidusskola
Pededzes pamatskola
Preiļu 2. vidusskola
Saldus pamatskola
Ventspils 4. vidusskola

Skolu komandās darbosies pedagogi, skolu administrācijas pārstāvji, skolēni, jaunatnes darba organizatori, aktīvi seniori.

Projekta laikā plānotas šādas aktivitātes:

  • Ievadseminārs 2020. gada maijā vai jūnijā (1 diena, 2 komandas dalībnieki)
  • Vasaras skola 2020. gada 17.-19. augustā (3 dienas)
  • Reģionālais seminārs 2020. gada septembrī (1 diena)
  • Noslēguma seminārs (1 diena, 2 komandas dalībnieki)
  • Aktivitātes vietējās kopienās.

16. jūnijā Saldus pamatskolas skolotājas Evita Dureika un Linda Kuskova piedalījās IAC projekta ievadseminārā, kurā iepazinās ar projekta dalībniekiem, norisi, aktivitātēm. Ar nepacietību gaidām Vasaras skolu, kura notiks no 17. – 19. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki”.