Rudens – klašu ekskursiju laiks

20.septembrī 5.a klase kopā ar audzinātāju Lindu Kuskovu devās ekskursijā uz Alsungu, lai uzzinātu par murkšķu audzēšanas iespējām un dzīvesveidu, par Alsungas vēsturi un iedzīvotājiem. Ekskursijas laikā skolēniem grupās bija jāveic dabaszinību un matemātikas problēmuzdevumi.

Redzējām, uzzinājām, iepazinām:

1. Murkšķu audzētavu „Jaunstuči ”. Uzzinājām, ka murkšķi labprāt ēd salātlapas, burkānus, riekstus un ābolus.
  2. Mežvidus labirintu, kurā risinājām matemātikas uzdevumus.

Pēc tam mēs devāmies baudīt pikniku brīvā dabā un apskatīt Alsungas pilsētu.  Gids pastāstīja daudzas aizraujošas leģendas par pilsētu un pili. Kā piemēram, par Alsungas ordeņa pili, par tās 3 īpašniekiem un ejām zem tās. Par katoļu baznīcu un par tās vēsturi un, protams, par Alsungas ezeru, kā leģendas vēsta – pie tā kādreiz dzīvojusi ragana.

Skolēnu atziņas: Ekskursija mums ļoti patika. Iesakām apskatīt Alsungas ordeņa pili.  Ekskursijas laikā var iemācīties daudz noderīgu lietu.

Informāciju apkopoja klases audzinātāja – Linda Kuskova